Vila Sofia 735 122 210

Aktivní odpočinek i relaxace

Vyznáváte formu aktivní dovolené, nebo chcete raději příjemně relaxovat? U nás najdete obojí. Návštěvníci vyznávající odpočinek mohou využít příjemnch procházek do lázeňského areálu s množstvím kaváren a resturací, krásným osobitým slohem budov od Dušana Jurkoviče a secesní hlavní třídě Luhačovic, či procházku u vody, projížďku na lodičkách, či rybaření na místní přehradě.
Sportovci, turisté a náročnější návštěvníci mohou využít množství cyklotras méně i více náročným terénem. Turisty potěší hustá síť značených cest na kratší i delší výlety.

A po příjemně stráveném dni můžete navštívit množství kulturně společenských akcí ať už v Luhačovicích či Pozlovicích. Napište nám, či zavolejte a poradíme Vám jak strávit Vaši dovolenou nebo prodloužený víkend.

Lázně Luhačovice - 1 km

Luhačovice jsou největší moravské lázně s dlouhou tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím, ve kterém se snoubí krásná příroda a typická architektura.

Luhačovická přehrada - 1 km

Přehrada v blízkých Pozlovicích se nachází na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Je cílem častých procházek, odpočinkovou a klidovou zónou. Je vhodná pro pěší výlety, cykloturistiku, in-line bruslení, rybaření, koupání, relax a další zábavu. S Luhačovicemi je propojena Jurkovičovou alejí, podél níž jsou vybudována odpočívadla, sportoviště i občerstvení.

Akvapark Duha Pozlovice - 1 km

Koupaliště postavené v roce 2010 u Luhačovické přehrady v Pozlovicích nabízí příležitost pro koupání, vodní radovánky, relaxaci a odpočinek pro všechny generace. Na přehradě je také možnost zapůjčení lodiček nebo šlapadel a udělat si krásnou projíďku po vodě.

ZOO Zlín-Lešná - 25 km

Areál nazývaný Lešná je druhou nejnavštěvovanější ZOO v ČR. Dnešní ZOO zůstává stále krásným bioparkem s největší sbírkou ptáků v ČR, ale i mnoha jinými neméně zajímavými např. gorilami, lachtany, žirafami či tučňáky. Zachován zůstal i chov koní - lipicánů. Kouzelnou atmosféru tvoří především rozsáhlý zámecký park, přecházející v lesopark s četnými rybníčky a vodními nádržemi. Zámek Lešná - nachází se v areálu zoologické zahrady Lešná. Nádherné interiéry zámku doplněné bohatými orientálními sbírkami přitahují dnes tisíce návštěvníků.

Zlín - 22 km

Významným mezníkem v dějinách města byl rok 1894, kdy vznikla obuvnická firma rodiny Baťových. Zlín se stal moderním městským centrem, které se chlubí nejen významnou architekturou, ale i bohatým kulturním životem. Za návštěvu stojí Baťův institut, 21. správní budova baťových závodů, známý zlínský mrakodrap, městský prohlídkový okruh s budovou radnice, kostelem Svatých Filipa a Jakuba, areál Baťových závodů. Již dlouholetou historii má ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Příznivcům motorizmu se Zlín spojí s automobilovou soutěží Barum rally.

Uherský Brod - 15 km

Královské město z 13. století s dochovanými hradbami. K památkám patří radnice, barokní farní kostel s věží, dominikánský kostel přestavěný ze starší gotické stavby a barokní kašna na náměstí. Město je spjato s osobností světového pedagoga J. A. Komenského (l592 - 1670). V místním muzeu nazvaném jeho jménem je stálá výstava o jeho životě. Rodiny s dětmi ocení moderní aquapark Delfín.

Uherské Hradiště - 35 km

Královské město Uherské Hradiště bylo založeno Přemyslem Otakarem II. v roce 1257. Dochovala se řada zajímavých historických památek, k nimž bezpochyby patří pozdně gotická radnice z 15. století, morový sloup z roku 1721, františkánský klášter, jezuitský kostel a špitální kaple sv. Alžběty z 15. století. Ve městě se nachází Slovácké muzeum.

Baťův kanál - 35 km

Malé Holandsko na jihu Moravy, takové jsou břehy Baťova kanálu. Tato pozoruhodná technická stavba byla vybudována v letech 1934 až 1938. Ovšem sloužila jen krátce. Dnes se místní nadšenci snaží dílo našich dědů po technické stránce restaurovat a oživit turistickým ruchem. V dnešní době je téměř celá vodní cesta v délce 52 km opravena, zprovozněno 13 plavebních komor a umožněna jak pravidelná, tak i turistická vodní doprava mezi Otrokovicemi a Petrovem, případně Skalicí (Slovensko). Turisté mohou využívat 8 přístavů a 16 přístavišť.

Vizovice - 15 km

Jednou z pozoruhodností města je barokní zámek proslulý bohatými interiéry a obrazárnou s díly nizozemského malířství. Vizovice jsou známy také výrobou pálenek. První pálenice se připomíná v roce 1603. Pozdější průmyslová výroba slivovice byla spojena především s obchodní značkou R. Jelínek, v jehož areálu se koná mnoho festivalů a kulturních akcí např. Trnkobraní. Další specialitou tohoto města je výroba figurálního vizovického pečiva. Vizovický farní kostel sv. Vavřince pochází z roku 1792. Na katastru Vizovic je 5 chráněných sirných pramenů, které byly v minulosti využívány k léčebným účelům.

Hrad Lukov - 35 km

Středověký hrad vlastněný Albrechtem z Valdštejna, pevnost na obranu před Turky či Uhry. Takové jsou střípky z historie jednoho z nejstarších moravských hradů. Lukov je výchozím bodem turistických tras i cyklistických tras Hostýnskými vrchy.

Hrad Buchlov - 40 km

Na jednom z nejvyšších kopců Chřibů (520 m.n.m.) stojí zdaleka viditelný hrad. Jeho stavba se datuje do 2. pol. 13. století. Výstavba skončila ve 13. století, ale vzápětí následovala další ve stylu gotickém. Za majitelů pánů z Cimburka byly podniknuty v 15. století velké stavební práce. Posledním rodem na Buchlově byli Berchtoldové, kteří hrad spíše udržovali (dvakrát po zásahu blesku vyhořel, vždy byl obnoven).

Velehrad - 37 km

Vznik a vývoj poutního místa Velehradu souvisí se založením pozdně románského cisterciáckého kláštera. Klášter patřil k našim nejbohatším klášterům. V polovině 19. století proběhly úpravy a menší přestavby v souvislosti s oslavami tisícileté cyrilometodějské mise. Od roku 1927 má chrám titul a výsady menší baziliky (bazilika minor). Roku 1990 Velehrad navštívil také papež Jan Pavel II. Mimo areál stojí kaple Cyrilka ze 13. století, na kamenném mostě najdeme barokní sochy Schweigela z konce 18. století. Tupesy jsou malou vesnicí, v níž se počátky hrnčířské výroby datují již od 9. století. Ve vsi je Památník keramiky, který podává doklad o zdejším hrnčířském umění v minulosti i v současnosti.

Archeoskanzen Modrá - 40 km

Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.

Kroměříž - perla Moravy - 45 km

Město bylo již ve 13. století reprezentativní biskupskou rezidencí. Biskup Karel II Lichtenštejn z Kastelkornu a architekt Filibert Luchese dali rovněž vyniknout Květné zahradě, která je svým architektonickým řešením i bohatou květinovou výzdobou opravdovým unikátem. Tyto skutečnosti ocenila organizace UNESCO a zapsala zámek se zahradou v roce 1998 na Seznam světového dědictví UNESCO. Zámecká prohlídka nabízí návštěvu vzácných interiérů. Je možno navštívit i Podzámeckou zahradu bohatou na různé druhy dřevin a architektonické zajímavosti. K architektonickým skvostům patří kroměřížské kostely. K nejvýznamnějším patří chrám sv. Mořice, kostel sv. Jana Křtitele a farní kostel Blahoslavené P. Marie. Ve městě se nachází Muzeum Kroměřížska, Muzeum moravského mincovnictví. Máte také možnost navštívit a poznat nejen město Kroměříž, ale také arcibiskupské vinné sklepy, kde si můžete prohlédnout sklepy, ale i ochutnat 4 druhy výborných vín.

Hostýn - 40 km

Poutní chrám s mariánskou svatyní, který je postaven na hoře Hostýn 718 m.n.m., je již tři století cílem tisíce poutníků. Archeologický průzkum doložil pravěké osídlení Hostýnu už v době bronzové. Návštěvníci na místě najdou tři poutní domy s restauracemi a ubytovací kapacitou.

Zjistěte volný termín

Od-do
Jméno a příjmení
Telefon
E-mail
Počet osob

do 24 hodin Vás budeme kontaktovat
pro rychlejší komunikaci doporučujeme telefonický kontakt 735 122 210